Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Vidusjūras virtuve
  3. Itāļu virtuve
  4. Zaķīša tomātu ķopsis

Zaķīša tomātu ķopsis

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Šo tomātu ķopsi es sāku gatavot pirms vairākiem gadiem, kad siltumnīcā bija liela tomātu raža un lai tie neaizietu bojā, nācās izdomāt ko ar tiem darīt. Rezultātā sanāca kaut kas līdzīgs tomātu mērcei vai kečupam, tikai daudz garšīgāks. Ideja jau ir tā pati, tikai rezultāts ir labāks un garšīgāks. Šo ķopsi var ar karoti ķeksēt un ķeksēt un nevar apstāties.

Reiz bija atbraucis ciemos mans dēls. Atnākot mājās es virtuvē uz galda ieraudzīju tukšu burciņu un tas man likās  aizdomīgi, jo tieši tādā burciņā es pirms pāris dienām biju iepildījis tomātu ķopsi. Manas aizdomas apstiprinājās: rakaris bija izlacis visu burku pilnīgi tukšu, esot bijis ļoti garšīgs!

Principā tomātu ķopsis ir koncentrāts, kuru es biju izdomājis nelielos daudzumos pievienot pie makaroniem, zupām, gaļai utt., taču izēst uzreiz visu burku… , laikam tiešām ar šo tomātu recepti būšu trāpījis desmitniekā!

Patiesībā šī tomātu recepte un pati ideja ir gaužām vienkārša. Itāļiem tā saucās passata. Nesen skatījos pa televizoru dokumentālo filmu, kurā stāstīja par vienas itāļu ģimenes biznesu. Šī ģimene gatavoja passatu un es nodomāju, ka tas ir tieši tas pats, kas mans tomātu ķopsis.

Tātad sākam gatavot Zaķīša tomātu ķopsi.

Itāļi savu passatu pēc karsēšanas izberž caur sietu, lai atdalītu tomātu sēkliņas. Tad sanāk viendabīga masa, kā kečupam, kuru var nopirkt veikalos. Es caur sietiņu masu neberžu un sēklas neatdalu. Man patīk, ka ķopsī ir arī mazi tomātu mīkstuma gabaliņi. Taču tas ir gaumes jautājums.

Pildām burkās un gaidām bargo ziemu, kad šo zaķīša tomātu ķopsi liekam klāt gaļas ēdieniem, pastai, zupām, pievienojam picai un daudziem citiem ēdieniem, labu apetīti!

Sastāvdaļas

* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1