Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Cepšana
  3. Princese uz troņa, jeb vistiņa uz pudeles

Princese uz troņa, jeb vistiņa uz pudeles

  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Princese uz troņa jeb vistiņa uz pudeles ir veca padomju laiku recepte, kad pienu un kefīru varēja nopirkt stikla pudelēs ar platu kakliņu. Nosaukums princese uz troņa radās no tā, kā izskatās vista šajā receptē. Ja izdomāsiet uztaisīt šo recepti, Jums viss kļūs skaidrs. Un katru reizi, kad es pagatavoju vistiņu pēc šīs receptes, uzlūkojot vistu, es vienmēr pasmaidu. Nudien, sēž, kā princese uz troņa.

Svarīgs elements šai receptei ir PUDELE! Pudelei ir jābūt ar platu kakliņu, lai cepoties, vīna un garšvielu tvaiki varētu viegli izkļūt no pudeles un piedot vistai savu aromātu. Ideja pudelei ir tāda, ka cepeškrāsnī karstais gaiss vistu apcep no ārpuses, bet vīna tvaiki no pudeles iedarbojas uz vistu no iekšpuses!

Svarīgs aspekts šai vistas receptei ir tas, ka vista nekam nepieskaras, tā atrodas cepeškrāsnij pa vidu un karstums vienmērīgi apņem visu vistu.

Tas arī ir viss, princese uz troņa, jeb vistiņa uz pudeles ir gatava. Labu apetīti!

Sastāvdaļas

Vista
Baltvīns
Garšvielas
Un, protams, pudele
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Vistu iesmērē ar garšvielām no ārpuses un iekšpuses, liek ledusskapī, lai kādu stundu garšvielas ievelkas. Garšvielas izvēlas no katra gaumes, nav nekas noteikts.
2
Ņem platu trauku, kurā ieklāj nelielu auduma gabaliņu, vai salvetes un ievieto traukā. Tas ir vajadzīgs, lai cepoties burbuļi neapgāztu pudeli. Ielej traukā apmēram puslitru ūdens.
3
Pudelē ielej 100-150 ml vīnu un ieliek pudeli traukā, pēc tam uz pudeles uzmauc vistu. Šajā brīdī parasti visi pasmaida!
4
Liek trauku ar vistu cepeškrāsnī 165 - 170 grādu karstumā un cep aptuveni 80 minūtes.