Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Vidusjūras virtuve
  3. Itāļu virtuve
  4. Passata vai tomātu kečups ziemai

Passata vai tomātu kečups ziemai

  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Passata vai itāļu tomātu mērce, jeb kečups ir diezgan universāls produkts. Passata ir kā pamats daudziem populāriem itāļu ēdieniem. To pievieno zupām, pasniedz pie gaļas ēdieniem un protams arī pie slavenās itāļu pastas un picas. Kautkas līdzīgs ir arī mans tomātu ķopsis.

Es nesterilizēju burciņas, jo līdz pavasarim izdzīvo reti kura burka. Sterilizēt vajadzētu, tad, kad Jūs gatavojat lielāku daudzumu passatas un tā ir paredzēta ilgstošai uzglabāšanai.

Un kā vienmēr, labu apetīti!

Sastāvdaļas

tomāti
sāls
cukurs
smaržīgie pipari
melno piparu graudiņi
čilli pipari, ķiploki, lauru lapas, krustnagliņas, u.t.t (pēc izvēles)
olīveļļa
bazilika lapiņas
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Tomātus nomazgā un sagriež nelielos gabaliņos, liek katlā vārīties. Pieber nedaudz sāli un cukuru, nedaudz smaržīgo piparu graudiņus un melno piparu graudiņus. Ja vēlamies, tad varam likt klāt arī čilli piparu, ķiplokus, lauru lapas, krustnagliņas utt.
2
Passatai, kā daudzām receptēm, galvenais ir ideja, gatavošanas princips. Arī Itālijā, katrā reģionā, katrā ciemā un pat katrā ģimenē ir sava passatas recepte. Katra saimniece pievieno passatai savas garšvielas, savus dārzeņus un nodod šo recepti no paaudzes uz paaudzi.
3
Pielejam pāris ēdamkarotes olīveļļas, uzliekam katlam vāku un vāram uz lielas uguns, kādas 10 minūtes, tad vāku noņemam un turpinām vārīt uz vidējas uguns un ik pa brīžam apmaisam.
4
Pēc 30-40 minūtēm, kad tomāti ir savārījušies, tos varam sablenderēt ar blenderi, vai arī saspiest ar stampiņu. Karstu tomātu masu izberžam caur smalku metāla sietiņu, lai atdalās tomātu mizas un sēklas.
5
Lejam masu atpakaļ katlā un vāram vēl kādas 20 minūtes. Skatāmies, lai masa nav šķidra, bet ir kečupa konsistencē.
6
Tīrās burkā ieliekam svaigu bazilika lapiņu un lejam virsū tomātu passatu. Uz passatas liekam vēl vienu bazilika lapiņu un aizvākojam.