Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Mazsālīti gurķi

Mazsālīti gurķi

  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Mazsālītos gurķus parasti gatavo ātrai to izlietošanai. Neliels, kraukšķīgs mazsālīts gurķītis uz kārā zoba ir super gardums un ja tie vēl ir no paša dārza, paša pagatavoti…

Šādi pagatavoti mazsālīti gurķi nav paredzēti ilgstošai uzglabāšanai, tāpēc tie ir jāapēd 2-4 dienu laikā. Parasti jau tie ļoti ātri apēdas, labu apetīti!

Sastāvdaļas

2 kg svaigi nelieli gurķi
Dilles ar visiem kātiem
4-5 ķiploku daiviņas
1,5 ēdamkarote sāls
1 ēdamkarote cukura
Upeņu lapas
Mārrutku lapas
Ķiršu lapas
Etiķis
1,5 l ūdens
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Gurķus nomazgā un nogriež tiem galus. 3 litru burkā ieliek nedaudz mārrutku lapas, diļļu kātus, upeņu lapas, ķiršu lapas un ķiploku daiviņas. Saliek gurķus un virsū liek atlikušās dilles, lapas un ķiplokus.
2
Katlā uzvāra ūdeni, pieliek klāt sāli, cukuru un etiķi. Ja ir mājās saglabājusies etiķa esence, tad uz 3 litriem liekam pus ēdamkaroti. Ja ir parastais galda etiķis, tad 3 ēdamkarotes.
3
Vienkāršs veids, kā noteikt cik daudz ūdens ir nepieciešams gurķu marinādei: tad, kad gurķi ir ielikti burkā, tiem virsū uzlej ūdeni līdz burka ir pilna, pēc tam šo ūdens daudzumu ielej katliņā un vāra marinādi.
4
Karstu marinādi pārlejam gurķiem uzliekam vāku. Ja mazsālītus gurķus taisa vakarā, tad nākamajā dienā ap pusdienas laiku tie jau ir gatavi.