Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Mazie strausiņi

Mazie strausiņi

  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Lielisks veids, kā pagatavot uzkodas no vistu spārniņiem ir mazie strausiņi.

Šo ēdienu es nosaucu tādā vārdā tāpēc, ka uz šķīvja tie man atgādina mazus strausus zaļā pļavā.

Parasti viesībās šie vistas strausiņi ir topā un pazūd pirmie. Tie patīk lielajiem un izraisa sajūsmu arī bērnos. Tāpēc tie varētu būt labs risinājums bērnu viesību galdam. Ērti tie ir arī lietošanā: kauliņa galā ir tieši viens kumoss. Ņemam strausiņu ar pirkstiem, liekam mutē… un rokās paliek tīrs kauliņš.

Uzkoda no vistu spārniņiem ir lieliska un labu apetīti!

Sastāvdaļas

Vistas spārniņi
Sojas mērce
Olīveļļa
Malta paprika
Ķiploks
Citrons
Melnie pipari
Smaržīgie pipari
Ābolu vai vīnogu etiķis
Sastāvdaļas salātiem:
Dažādi lapu salāti
Olas
Olīveļļa
Citrons
Sāls, cukurs
Vorčesteras mērce
Parmazāna siers
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Šai receptei der tikai pēdējā, vislielākā vistas spārniņa trešdaļa. Attīra ar nazi kauliņu no gaļas un gaļu nostumjam uz leju, tā lai no gaļas kumosa nāktu ārā tīrs kauliņš. Nogriežam kauliņam pašu galiņu.
2
Sagatavojam marinādi strausiņiem. Ņemam 3-5 ēdamkarotes sojas mērci, 2 ēdamkarotes vīnogu etiķa, 2 ēdamkarotes olīveļļu, sulu no pus citrona, ēdamkaroti maltas paprikas, nedaudz sāli, maltus melnos un smaržīgos piparus.
3
Visas sastāvdaļas samaisām un ar iegūto marinādi pārlejam strausiņus. Liekam vēsā vietā, lai tie marinējas kādas 40 minūtes.
4
Pēc tam liekam strausiņus cepties cepeškrāsnī, 160 grādos, apmēram 50=60 minūtes. Sekojiet līdzi, lai strausiņi būtu mīksti, taču neapdegtu.
5
Tikmēr gatavojam salātus, jeb pļavu, kur ganīsies strausiņi.
6
Traukā ieliekam 2 olu dzeltenumus, nedaudz sāli un cukuru, sakuļam. Tad turpinot kulšanu pamazām pielejam klāt kādas 5 ēdamkarotes olīveļļu. Masa kļūst bieza. Pieliekam vēl klāt ēdamkaroti citrona sulu, ēdamkaroti Vorčesteras mērci un sauju rīvēta parmazānas siera. Visu sakuļam un liekam traukā uz saplūkātām salātu lapām. Uzmanīgi apmaisām salātu lapas tā, lai mērce tās pārklātu.
7
Servējam uz liela šķīvja salātu lapas, virsū izkārtojam gatavos savvaļas strausiņus.