Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Marinēts tītara cepetis pikantā medus glazūrā

Marinēts tītara cepetis pikantā medus glazūrā

  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Tītars ir diezgan nopietns putns un tāpēc tītara pagatavošana prasa ilgāku laiku, nekā vistas pagatavošana. Tītaram gaļa ir cietāka un sīkstāka un mazāk trekna nekā vistas gaļa.

Tītara gaļa satur daudz olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu. Atšķirībā no citu putnu gaļas, tītara gaļa satur daudz fosfora.

Tītara cepetis sanāks ļoti mīksts, sulīgs un ļoti garšīgs, labu apetīti!

Sastāvdaļas

Tītara šķiņķis
Medus
Etiķis
Smaržīgie pipari
Krustnagliņas
Melnie pipari
Krustnagliņas
Ķimenes
Lauru lapas
Kajennes pipari
Sojas mērce
Ķiploks
Citrons
Olīveļļa
Sāls
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Uzvāra marinādi. Uz 2l ūdens ņem 1,5 ēdamkarotes sāls un 2 ēdamkarotes cukuru, pievieno 2-3 lauru lapas, 3-4 smaržīgos piparus, pustējkaroti melnos piparus, tējkaroti ķimenes un 3 krustnagliņas. Vāra marinādi 5 minūtes, tad pielej 4 ēdamkarotes 9% galda etiķi visu samaisa un ieliek tītara šķiņķi. Kad katls ir atdzisis, liekam to uz nakti vēsā vietā, lai tītars iemarinējas.
2
Nosusinam tītara šķiņķi ar virtuves dvieli un liekam to cepties cepeškrāsnī 140 grādos pusotru stundu. Cepam uz ūdens vannas.
3
Pagatavojam pikanto medus mērci.
4
Lejam bļodiņā olīveļļu, pievienojam nedaudz sāli, pus tējkaroti čilli vai kajennes piparus, sulu no pus citrona, ēdamkaroti medu un ēdamkaroti sojas mērci. Visu samaisām.
5
Temperatūru paaugstinam līdz 180 grādiem un cepam vēl 30 minūtes. Ik pēc 10 minūtēm iesmērējam tītara šķiņķi ar medus mērci.
6
Kad tītara cepetis ir gatavs izslēdzam cepeškrāsni un izturam tajā tītara cepeti vēl kādas 15 minūtes.