Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Cepšana
  3. Mājās gatavoti kupāti

Mājās gatavoti kupāti

  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Jau daudzus gadus es pats gatavoju dažādas desas: žāvētas, kūpinātas, kupātus utt.

Ziniet ar ko atšķiras mājās gatavota desa no veikalā nopērkamās desas? Atbilde ir pavisam vienkārša. Kad es pats mājās gatavoju desas, es zinu kas ir tajās iekšā un parasti jokoju, ka manas desas ir kā franču cepumi: bez ē.

Šodien es vēlos padalīties ar mājās gatavotu kupātu recepti.

Kupāti ir Gruzijas virtuves ēdiens – aromātiskas, sulīgas desiņas dabīgā apvalkā. Gatavo kupātus no maltas cūkgaļas, sīpoliem un aromātiskām garšvielām. Tradicionāli kupātus pasniedz ar Gruzijas sauso sarkanvīnu, marinētiem sīpoliem, tkemali mērci un ar gariem, sirsnīgiem gruzīnu tostiem.

Ir arī vairāki kupātu pagatavošanas veidi. Kupātus mēdz nedaudz apvārīt un tad cept uz pannas. Var cept tos arī bez vārīšanas, un droši kupātus var arī cept uz sakarsētām oglēm.

Kupātiem gaļas masu pilda dabīgās cūku zarnās. Jau iztīrītas zarnas ir iespējams nopirkt veikalos, taču lielākā problēma varētu būt uzgalis gaļas mašīnai. Bez tā nu nekas nesanāks. Esmu to dažreiz redzējis tirgū, tāpēc, ja vēlaties paši gatavot mājas desas, sameklējiet uzgali desu gatavošanai.

Tosts nebūs garš: Lai labi garšo un labu apetīti!

Sastāvdaļas

2 kg trekna cūkgaļa
3-4 palieli sīpoli
3-5 daiviņas ķiploka
Melnie pipari
Sāls
Krustnagliņas
Smaržīgie pipari
Lauru lapa
Hmeļi suneļi
Kanēlis
Granātābols
Ķimenes
Kindza
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Gaļu, sīpolus un ķiplokus sagriež nelielos gabaliņos un samaļ gaļas mašīnā. Garšvielas var sasmalcināt piestiņā un pievienot gaļas masai un var arī garšvielas samalt gaļasmašīnā. Tradicionāli pēc Gruzijas receptes kupātiem pievieno arī granātābola sēkliņas, bārbeles ogas, taču es tās nepievienoju. Vajadzēs kādreiz pamēģināt kupātus ar granātābola sēkliņām.
2
Tiem desu izstrādājumiem , kurus var nopirkt veikalā, liekas, ka ir klāt tikai kaudze sīpolu, piparu un e vielas.
3
Kad gaļa ar visām piedevām ir izmalta caur gaļas mašīnu, tā ir kārtīgi jāsamīca, lai sīpoli un garšvielas vienmērīgi samaisītos. Pārsedzam kupātu masu ar pārtikas plēvi un ieliekam ledusskapī uz pāris stundām, lai masa nobriest.
4
Atliek tikai sākt pildīt kupātus. Cūku zarnas ieliekam bļodiņā ar ūdeni un 10 minūtes izmērcējam, tad tās kļūst elastīgākas un Jums būs vieglāk ar tām strādāt.
5
Tradicionālais kupātu izmērs ir 15-17 cm. Ja Jūs cepsiet kupātus uz oglēm, tad iepriekš restītes apsmērējiet ar eļļu, tad kupāti cepšanas laikā nepielips pie restītēm. Tas ir ļoti svarīgi!