Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Cepšana
  3. Liellopu gaļa ar lāceņu mērci

Liellopu gaļa ar lāceņu mērci

  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Lācenes ir brīnumaina oga, kura aug ziemeļu puslodē, tundrā un purvos. Krievu valodā lācenes saucas морошка, angļu valodā cloudberry.

Ziemeļu tautām lācenes ir vismīļākā oga un no lācenēm viņi taisa dažādus saldos ēdienus, liķierus un citus alkoholiskos dzērienus,  to marinē un mērcē, pasniedz arī kā piedevu gaļai un zivīm. Lācenes arī izmanto diētiskajā un ārstnieciskajā uzturā. C vitamīns šajās ogās ir 3 reizes lielāks nekā apelsīnos.

Lācenes aug arī Latvijā, taču daudzi cilvēki pie mums par šo ogu neko nav dzirdējuši. Tā kā man bija mājās aizķēries smuks liellopu gaļas gabaliņš, es nolēmu to pagatavot ar lāceņu mērci.

Liekas, ka sanāca, kaut kas ļoti skandināvisks, taču domāju, ka skandināvu virtuvē liellopu gaļas vietā izmantotu ziemeļbriedi. :))

Sastāvdaļas

Liellopu gaļa
Lācenes
Medus
Čilli pipars
Balzamiko etiķis
Olīveļļa
100ml buljona
Garšvielas gaļai
Sāls, pipari
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Liellopu gaļas gabalu iesmērē no visām pusēm ar garšvielu maisījumu un liekam ledusskapī uz 40 minūtēm. Es garšvielu maisījumu pagatavoju no olīveļļas, adžikas, sinepēm, citrona sulas un sāls.
2
Pēc tam gaļas gabalu liekam uz sausas, stipri sakarsētas pannas un cepam no katras puses 4-5 minūtes. Tad gaļu ievietojam uzkarsētā cepeškrāsnī (180 grādi – 25 minūtes).
3
Gatavojam lāceņu mērci. Katliņā ieliekam lācenes, uzlejam buljonu, pieliekam nedaudz čilli pipara, ēdamkaroti balzamiko etiķa un tējkaroti medus.
4
Visu vāram kādas 5-6 minūtes un tad karstu izberžam caur sietiņu, lai atdalītu lāceņu sēkliņas. Izberzto lāceņu masu liekam atpakaļ katliņā, pievienojam nedaudz olīveļļas, sāli un svaigi maltus melnos piparus, uzvāram un ņemam nost no uguns.
5
Uz šķīvja uzlejam lāceņu mērci, virsū liekam šķēlēs sagrieztu liellopu gaļu un dekorējam ar lāceņu ogām, labu apetīti.