Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Ķirbju zupa ar zivi un garnelēm

Ķirbju zupa ar zivi un garnelēm

  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Par ķirbja labajām īpašībām var runāt daudz. Ķirbī ir daudz dzelzs, ķirbis satur vitamīnu E, kuru vēl sauc par jaunības vitamīnu.

Vai Jūs ziniet, ka ķirbis satur diezgan retu vitamīnu, vitamīnu T. Vitamīns T ( Karnitīns) piedalās organisma vielmaiņā, olbaltumvielu sintēzē, piedalās asins recēšanas procesā un trombocītu veidošanā. T vitamīns ir nepieciešams tādiem cilvēkiem, kuri slimo ar anēmiju un hemofiliju. Ķirbis ir viens no T vitamīna avotiem.

Pagatavosim neparastu ķirbju zupu ar zivi un garnelēm.

Labu apetīti!

Sastāvdaļas

Ķirbis
Sīpols
Zivs fileja
Garneles
Zaļumi
Kajenes pipari
Sviets
Sāls, pipari
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Katliņā ieliekam piciņu sviesta un parupji sagrieztus sīpolus, apcepam kādas 5 minūtes un klāt pieliekam kubiņos sagrieztu ķirbi, uzliekam vāku un sautējam kādas 10 minūtes, līdz ķirbis ir kļuvis mīksts.
2
Visu sablenderējam, pielejam apmēram puslitru vāroša ūdens un liekam katlu uz uguns. Turpinām vārīt.
3
Pievienojam naža galu maltus kajenes piparus, sāli pēc garšas.
4
Baltās zivs fileju sagriežam nelielos gabaliņos, apsālam un uzberam nedaudz melnos piparus. Var izmantot jebkuru zivi, kurai nav asaku, mencu, heku, mintaju, talismanu utt
5
Pievienojam zupai zivi, pavāram kādas pāris minūtes un pieliekam klāt nomizotas garneles. Garnelēm noņemam čaulu, pārgriežam tās pa muguru un izņemam melno diedziņu.
6
Tikmēr smalki sagriežam vienu ķiploka daiviņu un zaļumus (pētersīļus, koriandru un dilles), pievienojam tos zupai, uzliekam vāku un ņemam nost no uguns.
7
Šī neparastā un garšīgā ķirbju zupa ar zivi un garnelēm būs gatava pēc kādām 10 -15 minūtēm.