Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Dzērieni pēc sastāva
  3. Bezalkoholiskie dzērieni
  4. Kā pagatavot ugunspuķes jeb Ivan chaj tēju?

Kā pagatavot ugunspuķes jeb Ivan chaj tēju?

  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Par Ugunspuķes tēju jeb Ivan chaj ( Иван чай ) es jau nesen rakstīju, to rakstu var izlasīt šeit. Šoreiz es parādīšu, kā pareizi pagatavot šo tēju.

Krievijā šo tēju ražo rūpnieciski daudzās fabrikās, Cara laikā  Иван чай bija viena no Krievijas eksporta precēm. Ugunspuķe ir viens no izplatītākajiem augiem arī pie mums, taču mēs ikdienā tiem paejam garām, nemaz nenojaušot par šī auga brīnumainajām īpašībām.

Ugunspuķes tējai piemīt nedaudz saldena garša ar tikko jaušamu rūgtumiņu. Var sajust arī tādu, kā piparmētru, mentola noti ar atsvaidzinošu iedarbību.

Pēc izskata un garšas Ugunspuķes tēja ļoti atgādina mums ierasto melno tēju, taču ir maigāka un ar ziedu aromātu. Noteikti izmēģiniet un uzrakstiet savas atsauksmes!

Ceru ka Jums garšos un labu apetīti!

Sastāvdaļas

ugunspuķes jeb Ivan chaj lapas
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Kad Ugunspuķes lapas mums ir savāktas, tās nomazgājam un liekam žāvēties. Žāvējam apmēram 2 dienas. Lapas nedrīkst pāržūt, tām ir jābūt nedaudz apkaltušām, taču sulīgām.
2
Gaļasmašīnā samaļam lapas, uzliekam traukam vāku un atstājam siltā vietā fermentēties. Fermentācija ilgst 1,5-2 dienas. Ja tikko samaltas ugunspuķes jeb Ivan chaj lapas smaržo pēc tikko pļautas zāles, tad fermentācijas beigās tās iegūst saldenu smaržu un smaržo pēc ziediem, augļiem.
3
Ugunspuķes lapu fermentācija ir beigusies un varam tās likt žāvēt. Uzmanieties, lai lapas nesāktu skābt, tad tas var izmest ārā, tāpēc ik pa brīžam pārbaudām smaržu.
4
Žāvējam cepeškrāsnī , 95-100 grādu temperatūrā. Cepeškrāsni atstājam nedaudz pavērtu, tā lai mitrums vieglāk tiktu ārā no cepeškrāsns. Ugunspuķes tēju ik pa brīžam apmaisam. Žāvēšana ilgst apmēram 40 minūtes, kad tā vairs nelīp pie rokām ugunspuķes tēja ir gatava.
5
Ņemam ārā no cepeškrāsns un atstājam stundu to atdzesēties.
6
Ugunspuķes tējas jeb Ivan chaj (Иван чай)pagatavošanas process ir beidzies, liekam tēju burkās, dzeram paši un cienājam savus draugus.