Labu apetīti!

Foršmaks

  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Foršmaks ir ebreju virtuves klasika. Foršmaku gatavo no siļķes filejas, āboliem, sipoliem, olām un baltmaizes.

Jebkurā Odesas restorānā Jums pateiks, ka tik dievīgu foršmaku Jums nepasniegs nevienā citā pasaules restorānā un viņiem būs taisnība! Odesas restorānos pasniedz fantastisku foršmaku. Siļķi pirms foršmaka pagatavošanas mēdz izmērcēt pienā, tējā , taču to var arī nedarīt.

Katra Odesas saimniece gatavo foršmaku savādāk un viesim var pierādīt, ka viņas foršmaka recepte ir vienīgā pareizā, ne tikai Odesā, bet arī visā pasaulē. Nianses ir minimālas, taču taisnība ir katrai saimniecei.

Piedāvāju Jums Iļjas Lazersona foršmaka recepti un piebildīšu, ka Iļja Lazersons ir Sankt Pēterburgas šefpavāru kluba prezidents.

Fantastisks gardums un labu apetīti!

Sastāvdaļas

Siļķe
Olas
Sīpols
Ābols
Baltmaize un rupjmaize
Sāls, pipari
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Liekam vārīties olas. Tikmēr baltmaizei nogriežam garoziņu un aplejam baltmaizi ar ūdeni. !!! Atceramies, ka krāna ūdeni ēdiena gatavošanā neizmantojam!
2
Foršmaka pagatavošanā izmantojam tikai veselu sālītu siļķi, nevis veikalā nopērkamos siļķes pusfabrikātus, kuri ir apstrādāti ar dažādām vielām, lai siļķi ātrāk nobriedinātu un izšķīdinātu siļķes asakas. Pievērsiet uzmanību, tam, ka siļķes fileja ir ļoti maiga un tajā vispār nav jūtama neviena asaka. Tādai siļķes filejam ir maz kas kopīgs ar īstu siļķi un garša arī ir pavisam cita.
3
Tātad, ņemam veselu siļķi un ar asu nazi nogriežam tai galvu. Nogriežam vēdera daļu. Iztīram siļķes vēderu. Tad ar nazi, gar mugurkaulu izdaram griezienu visā siļķes garumā. Iegūstam vienu siļķes filejas gabalu. Tāpat gar mugurkaulu izgriežam otru filejas gabalu.
4
Ar nazi izgriežam vēdera asakas un noņemam siļķei ādu. Liekam siļķes fileju ar ādu uz augšu, ar vienu roku pieturam siļķes fileju un ar otru roku novelkam tai ādu. Iegūstam četrus glītus siļķes filejas.
5
Iegūtās siļķes filejas sagriežam nelielos gabaliņos.
6
Notīram ābolus un sīpolus un arī sagriežam nelielos gabaliņos. Visas sastāvdaļas, olas baltumu un baltmaizi ievietojam virtuves kombainā un nedaudz sasmalcinām. Var izmantot arī gaļas mašīnu.
7
Pirms tam no baltmaizes ar rokām izspiežam lieko ūdeni.
8
Rupjmaizi (ķieģelīti) sagriežam pa diognāli uz pusēm un uz sausas pannas nedaudz apcepam no abām pusēm.
9
Ideāli būtu, ja foršmaku pasniegtu uz siltas maizes, taču to var pasniegt arī uz atdzisušas maizes.
10
Siļķes masu liekam uz maizes gabaliņiem, uzliekam nedaudz krējuma un virsū uzrīvējam olu dzeltenumus.