Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Latīņamerikas virtuve
  3. Argentīniešu virtuve
  4. Empanadas ar tīģergarneļu pildījumu

Empanadas ar tīģergarneļu pildījumu

  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Empanadas  ir pildīti mīklas pīrādziņi, ļoti iecienīti Latīņamerikā un Karību salu reģionā. Empanadas pildījumam var izmantot dažādus produktus: gaļu, vistas gaļu, gaļu ar sieru, mocarella ar tomātiem, zivis, jūras produktus, bieži empanadas gatavo ar konservēta tunča pildījumu.

Un protams, ka Argentīnā ir visīstākie empanadas un tie ir kļuvuši par vienu no Argentīnas simboliem. Katrā Argentīnas rajonā ir sava empanadas pagatavošanas recepte un pat katrā ģimenē ir savas individuālas empanadas pagatavošanas nianses.

Silti empanadas ir dievīgi, tie paši kūst mutē un uzreiz nāk prātā slavenais Mārtiņa teiciens:” kas var būt labāks par šo?”

Pamēģiniet noteikti un labu apetīti!

Sastāvdaļas

Kārtainā mīkla
Tīģergarneles
Sīpoli
Ķiploki
Saldais krējums
Pētersīļi
Kaperi
Olas dzeltenums
Tomāti vai tomātu pasta
Buritos garšvielas
Sāls, pipari
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Eļļā apcep sasmalcinātus sīpolus, kad sīpoli iegūst zeltainu krāsu, tiem pievieno sagrieztus ķiplokus.
2
Svaigas tīģergarneles sagriež nelielos gabaliņos un liek uz pannas pie sīpoliem. Liekam klāt arī vienu ēdamkaroti tomātu pastas un sasmalcinātus kaperus, sāli un svaigi maltus melnos piparus.
3
Visu cepam pāris minūtes, tad pievienojam saldo krējumu. Maisot cepam visu vēl pāris minūtes, ņemam nost no uguns un ļaujam masai atdzist.
4
Zaķītis nedaudz paslinkoja un nopirka jau gatavu kārtaino mīklu. Mīklu var nopirkt visos lielveikalos: ideāls risinājums slinkām saimniecēm. Protams, ka paša gatavota kārtainā mīkla varētu būt labāka, taču tās pagatavošana aizņem daudz laika.
5
Mīkla jau ir nopērkama loksnēs, tās ir apmēram 4 mm biezas. Es izrullēju gatavo mīklu līdz apmēram 2mm biezumam, tad to sagriežu kvadrātiņos ( 10x10cm).
6
Uz mīklas gabaliņiem lieku atdzisušo empanadas pildījuma masu, virsū uzliekam otru mīklas gabaliņu, malas apsmērējam ar sakultu olas dzeltenumu un saspiežam kopā, tā lai tās saliptu. Tad ar nazi apgriežam malas, piešķirot empanadas pīrādziņa formu.
7
Virsu arī apsmērējam ar olas dzeltenumu un liekam līdz 220 grādiem sakarsētā cepeškrāsnī.
8
Cepam apmēram 20-25 minūtes, līdz empanadas iegūst skaistu brūnu krāsu.