Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Cepts cūkas stilbiņš ar dārzeņiem

Cepts cūkas stilbiņš ar dārzeņiem

  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Veikalā mani uzrunāja tīri glīts cūkas stilbiņš un protams, ka es nevarēju viņam paiet garām. Cūkas stilbiņš ir diezgan trekns un smags ēdiens un to parasti pasniedz ar štovētiem kāpostiem un kartupeļiem. Lai vēderpriekam būtu nedaudz vieglāk, es nolēmu pagatavot cūkas stilbiņu ar grilētiem dārzeņiem.

Pie sastāvdaļām es speciāli neminēju konkrētus dārzeņu nosaukumus un uzrakstīju, tikai: Dažādi dārzeņi. Nav noteikts šai receptei, ka ir jābūt tikai burkāniem vai baklažāniem, var izmantot jebkurus dārzeņus.

Cepto cūkas stilbiņu pasniedzam kopā ar grilētiem dārzeņiem un labu apetīti! Vēderprieki ir sākušies!!!

Sastāvdaļas

Cūkas stilbiņš
Dažādi dārzeņi
Olīveļļa
100 ml alus
Medus
Sāls, pipari
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Cūkas stilbiņu rūpīgi nomazgājam un liekam karstā ūdenī vārīties. Stilbiņš vārīsies apmēram 2-2,5 stundas.
2
Nosmeļam putas, kuras parādās vārīšanas laikā. Pēc kādas stundas, kad jau cūkas stilbiņš ir vārījies, pievienojam uz pusēm pārgrieztu sīpolu, pāris lauru lapas, melnos un smaržīgos piparus un kādas citas garšvielas pēc vēlēšanās.
3
Kad gaļa ir mīksta, to izņemam no katla un ievietojam traukā, kurā turpināsim cūkas stilbiņa cepšanu cepeškrāsnī.
4
Vārīšanas laikā ir izveidojies gaļas buljons un protams, ka mēs to nelejam laukā, nokāšam un ielejam kādā burkā vai katliņā un ieliekam ledusskapi. No šī buljona var pagatavot ļoti daudzus citus ēdienus, piemēram šo buljonu izmantot zupas pagatavošanai. Ja buljons Jums šķiet par treknu, tad nosmeļam taukus , kuri būs sakrājušies tā virspusē.
5
Pagatavojam mērci cūkas stilbiņam. Saspiežam 3-4 daiviņas ķiploka, pielejam klāt 50 ml olīveļļas, ēdamkaroti medus, nedaudz rupjo sāli un svaigi maltus piparus. Visu samaisām, lai medus izkustu, pielejam klāt alu un ar šo maisījumu regulāri apsmērējam cūkas stilbiņu, kurš mums ir ielikts cepeškrāsnī cepties.
6
Dārzeņus sagriežam nelielos gabaliņos un apberam ar nelielu daudzumu sāls. Ja vēlaties, tad sāli var arī nebērt. Dārzeņi ir garšīgi arī bez sāls.
7
Aplejam sagrieztos dārzeņus ar eļļu un liekam cepties cepeškrāsnī, 140 grādos, kādas 45 minūtes. Pa šo laiku dārzeņi paliks mīkstu, taču neapcepsies.
8
Uzliekam cepeškrāsni uz augšējā grila režīma un apbrūninām dārzeņus, tā lai tie iegūtu uz oglēm ceptu dārzeņu izskatu.