Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Cepti dārzeņi ar cūkgaļas cepeti un kaņepēm

Cepti dārzeņi ar cūkgaļas cepeti un kaņepēm

  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Kopš rudens man mājās bija palikusi pamatīga rudens velte – maktens ķirbis! Pēdējais no sava rudens iesaukuma un es ilgi uz viņu skatījos un domāju, ko lai no tā oranžā ķirbja kunga lai uztaisa?

Šodien beidzot ķirbja recepte manā galvā nobrieda galīgi: nolēmu ķirbi uzcept! Diezgan ātri, vienkārša cepta ķirbja recepte apauga ar kaudzi citu dārzeņu: selerijas sakni, burkāniem, brokoļiem, cukini utt., un beigās sanāca cepti dārzeņi ar cūkgaļas cepeti!

Tas ķirbis laikam bija ļoti viltīgs un tāpēc arī vienīgais no sava brāļu bara sagaidīja pavasari!

Pamēģiniet un lai labi garšo, labu apetīti!

p.s. izrādās ka kaņepju sviests ir ļoti laba garšviela ēdieniem un ar brokoļiem un gaļu tas ir vienkārši ģeniāls!

 

Sastāvdaļas

Cūkgaļa
Ķirbis
Burkāni
Brokoļi
Cukini
Selerijas sakne
Sarkanais sīpols
Ķiploki
Čilli pipars
Kaņepju sviests
Olīveļļa
Pētersīļi, dilles
Sāls, pipari
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Gaļā iedur ar nazi un griezuma vietās ieliek ķiploka gabaliņus, pēc tam gaļu ierīvē ar sāli, garšvielām un liek traukā, kurā tā tiks cepta. Ielej pusglāzi karsta ūdens un liek līdz 180 grādiem sakarsētā cepeškrāsnī cepties.
2
Sagriež ķirbi nelielos gabaliņos, taču arī ne sevišķi mazos. Tāpat sagriež arī cukini, burkānus, selerijas sakni un sarkano sīpolu.
3
Brokoļiem nogriež kātiņu un ziedkopu sadala rozetēs.
4
Čilli piparu pārgriež gareniski uz pusēm, izņem sēklas un sagriež.
5
Kad cūkgaļas cepetis ir jau gandrīz gatavs, to izņem no cepeškrāsns un sagriež 1 cm biezās šķēlēs, un šķēles izklāj pamīšus cepšanas traukā, visā tā garumā.
6
Sagrieztos dārzeņus kārto traukā, tā lai tie nosegtu gaļas šķēles, apkaisa ar sāli un pipariem. Visu aplaista ar labu olīveļļu un liek cepties cepeškrāsnī 170 grādos uz 35-40 minūtēm. Cepšanas laikā gaļa sautēsies visu dārzeņu sulā, garšas sajauksies un gaļa būs tik mīksta, ka kusīs mutē!
7
Kad ceptie dārzeņi kļūst mīksti, uz šķīvja liek cūkgaļas cepeša šķēli, dārzeņus un mazas kaņepju sviesta piciņas. Apkaisa ar sasmalcinātiem pētersīļiem un dillēm. Kaņepju sviests uz karstajiem dārzeņiem izkusīs un piedos ēdienam fantastisku garšu.