Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Ceptas reņģes diļļu mētelītī

Ceptas reņģes diļļu mētelītī

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Saka, ka latvieši esot reņģēdāji un tur nav nekas slikts! Reņģe ir ļoti garšīga zivtiņa un pirmās Latvijas laikā, reņģe bija viena no Latvijas eksporta precēm, kuru eksportēja uz gandrīz 20 valstīm un eksporta apjoms sasniedza gandrīz 1000 tonnas gadā. . Es domāju, ka daudzas tautas, kuras dzīvo pie jūras, var saukt par reņģēdājiem. Dīvaini būtu, ja par reņģēdājiem sauktu čehus vai šveiciešus!

Liels pluss reņģei ir arī tas, ka reņģe ir ļoti lēta, Rīgas tirgū kilograms reņģu maksā lētāk, ka pudele alus. Tātad lēti, labi un ļoti garšīgi un ļoti daudziem cilvēkiem tas ir svarīgi. Krīze Latvijā ir beigusies tikai pa televizoru un lasot avīzes, patiesība ir pavisam savādāka. Tieši tāpēc reņģes tirgū izpērk 10 reizes ātrāk, nekā citas zivis.

Šoreiz piedāvāšu visvienkāršāko reņģu pagatavošanas recepti: ceptas reņģes,  taču ar nelielu garšas akcentu. Es iemarinēšu reņģes lielā daudzumā diļļu, tas piedos reņģēm īpašu diļļu aromātu, tādu pašu, kā vārītiem vēžiem.

Tirgū es nopirku 3 kilogramus svaigu reņģu un kopā ar visām pārējām izejvielām: olām, miltiem, dillēm un taukvielām cepšanai, summa man sanāca ap 2 latiem.

Svaigi ceptas, siltas reņģes ir  fantastiski garšīgas! Vai jūtat kolosālo diļļu aromātu, no kura siekalas saskrien mutē? Baltijas jūras sudrabs ir ienācis Jūsu virtuvē, pamēģiniet un labu apetīti!

Sastāvdaļas

* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1