Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Cepšana
  3. Cepta dorado ar olīvu, kaperu un ķirštomātu piedevu

Cepta dorado ar olīvu, kaperu un ķirštomātu piedevu

  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

 – Saki, kas Tevī ir labs?
 – Apetīte!

Dorado jeb jūras karūsa ir mans šī rudens atklājums. Tā ir eksotiska zivs, tagad brīvi nopērkama veikalos, taču nezinātājs, tai parasti paiet garām un nopērk lasi, mencu, karpu vai kādu citu zināmu zivi. Taču, kas reiz ir pagaršojis dorado, turpmāk to regulāri iekļaus savā ēdienkartē. Dorado ir viegli pagatavojama, tai ir maiga un garšīga gaļa un praktiski nav asaku.

Filējot zivi es ar pirkstu jutu šīs asakas, kuras ir ļoti līdzīgas laša asakām un kuras parasti izvelk ārā. Taču kad pagatavoju cepeškrāsnī veselu dorado, šīs asakas es vairs nejutu, tātad, tās cepoties ir palikušas ļoti mīkstas.

Dorado var cept cepeškrāsnī , to var grillēt kopā ar dārzeņiem. Ķidājot dorado ir jāuzmanās, lai nepārgrieztu žultspūsli, tad zivs gaļa kļūs spilgti dzeltena un rūgta.

Ir vairāki dorado veidi: zelta, karaliskā, rozā un pelēkā.

Pagatavota dorado ir daudzu Vidusjūras, Karību salu un citu valstu virtuves vizītkarte.

Kaut reizi pamēģiniet pagatavot dorado, garantēju, ka Jums patiks un labu apetīti!

Sastāvdaļas

Dorado
Ķirštomāti
Olīvas
Kaperi
Olīveļļa
Saldā čilli mērce
Timiāns
Ķiploki
Sviests
Sāls, pipari
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
No dorado izgriež filejas gabalus un liek tos traukā. Nedaudz sāls, svaigi maltus melnos piparus, ēdamkaroti saldo čilli mēci, ēdamkaroti olīveļļu, timiāna zariņu un atstājam uz 15-20 minūtēm, lai zivs iemarinējas.
2
Tad dorado liekam uz pannas, sakarsētā olīveļļā un cepam 3 minūtes no abām pusēm.
3
Gatavojam piedevas dorado.
4
Olīveļļā apcepam pāris sasmalcinātas ķiploka daiviņas, kad tās kļūst zeltainas, pievienojam, sgrieztas melnās olīvas, sasmalcinātus kaperus un uz pusēm sagrieztus ķirštomātus.
5
Cepam visu 3-4 minūtes, tad pievienojam naža galu sviesta un cepam vēl 1 minūti. Ar šo mērci pārlejam cepto dorado un pasniedzam to galdā.