Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Cepta bute, Gunāra Bindes recepte

Cepta bute, Gunāra Bindes recepte

  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Agrā oktobra rītā, kad visi normāli cilvēki vēl skatās pēdējos sapnīšus, mēs ar Gunāru sēdāmies zaļajā kumeliņā un laidām uz jūru copēt butes.

Līdz ar gaismiņu bijām pie jūras. Pēc vakardienas vētras jūra vēl nebija nomierinājusies un vējš nesa smiltis pa gaisu un pa zemi plūda maltas smilšu upes, pie tam, ļoti lielā ātrumā. Neticiet laika prognozēm! Solītā mērenā vēja vietā mūs sagaidīja pamatīgs pūtiens. Smiltis bija visur: acīs, ausīs, mutē, galvā, fotoaparātā utt. Nedaudz vieglākas smilšu briesmas radīja tas, ka vējš bija silts un spīdēja saule.

Brīnumainā kārtā dažas butes mēs arī dabūjām, paldies Neptūna kungam!

Atpakaļceļā Gunārs padalījās ar veidu kā viņš cep butes. Vienkārša cepta bute tomēr ir visgaršīgākā! Tātad Gunāra Bindes recepte, kā izcept buti.

Labu apetīti!

p.s. Viss ģeniālais ir vienkāršs!

Sastāvdaļas

Bute
Mannā putraimi
Sāls
Pipari
Eļļa
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Buti iztīra, nogriež tai galvu, asti un spuras. Ja bute ir paprāva, tad bez šīs procedūras to nav iespējams uzlikt uz pannas. Gunārs vēl piebilda, ka spuras tomēr saceptas ir ļoti garšīgas un kraukšķīgas.
2
Ieberzē buti ar sāli un atstāj to uz kādam 20 minūtēm, lai tā iesālās.
3
Tad uz pannas uzlej eļļu un uzber mannā putraimus. To dara tāpēc, lai bute nepiedegtu pie pannas.
4
Cep buti no abām pusēm kādas 5 minūtes. Ja bute ir bieza, tad pēc cepšanas, to ieliekam 180 grādos sakarsētā cepeškrāsnī un cepam vēl 5 minūtes.Kad bute ir izcepta, apkaisām to ar svaigi maltiem melnajiem pipariem.
5
Cepta bute Gunāra Bindes gaumē ir gatava.