Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Butes fileja uz plosta sarkanajā jūrā

Butes fileja uz plosta sarkanajā jūrā

  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Rudens ir bušu laiks un daudzi makšķernieki no visām Latvijas malām brauc uz jūru makšķerēt butes.

Parasti makšķernieki butes vienkārši uzcep, taču es ļāvu vaļu savai fantāzijai un pagatavoju netradicionālu un interesantu butes recepti.

Cerams, ka tā Jums patiks.

Cerams, ka Jums garšos un labu apetīti!

Sastāvdaļas

Butes
Kartupeļi
Biete
Sparģeļi
Ķiploks
Saldais krējums
Čilli pipari
Olīvas
Pētersīļu lapiņas
Sāls, pipari
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Butēm ar šķērēm nogriež spuras, pēc tam iegriež ādu pie astes un novelk ādu no abām pusēm. Ar nazi izgriežam butes filejas gabaliņus. Jo lielāka ir bute, jo lielāki būs butes filejas gabaliņi. Šī recepte neder mazām butītēm.
2
Butes fileju var arī nopirkt veikalos, taču makšķernieku gods ir izmantot pašu ķertu buti.
3
Butes filejas gabaliņus apkaisām ar sāli un svaigi maltiem melnajiem pipariem.
4
Kartupeļus sagriežam nelielos gabaliņos un vāram sālsūdenī, līdz kartupeļi ir mīksti. Tad tos ieliekam traukā un ar stampiņu sastampājam biezenī. Pieliekam klāt nedaudz saldā krējuma un nedaudz sviesta. Beigās pieliekam klāt svaigi spiestu biešu sulu, lai iegūtu kartupeļu biezputrai sarkanu krāsu.
5
Sparģeļus saliekam kopā vienu pie otra un caurduram tos ar bambusa kociņiem. Resnākos galus nogriežam un iegūstam „plostu”
6
Vārām sparģeļus kādas 5 minūtes un tad tos ieliekam ledusaukstā ūdenī. Kad sparģeļi ir atdzisuši, ņemam tos laukā un nosusinām ar virtuves dvieli vai salveti.
7
Pannā ielejam eļļu un pieliekam klāt vienu saspiestu ķiploka daiviņu, kad tā ir apcepusies, liekam uz pannas miltos apviļātus butes filejas gabaliņus. Cepam pāris minūtes no abām pusēm.
8
Pagatavojam olīvu čipsus. Zaļās olīves sablenderējam un uzliekam uz cepamā papīra. Cepam 170 grādos apmēram 30 minūtes.
9
Viss ir gatavs un varam likt ēdienu uz šķīvja. Sākumā liekam kartupeļu biezeni un ar lielu dakšu izlīdzinām to pa visu šķīvi, veidojot viļņveida rakstu, tad liekam sparģeļus un izņemam no tiem bambusa kociņus. Uz sparģeļiem liekam butes fileju, dekorējam ar pētersīļu lapiņām, čilli pipariem, kuri atgādina airus un olīvu čipsiem.