Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Amerikas virtuve
  3. Amerikāņu virtuve
  4. Amišu sīpolu pīrāgs

Amišu sīpolu pīrāgs

  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Amiši ir reliģiska kopiena Amerikā ar ļoti savdabīgu dzīvesveidu. Slaveni amiši ir arī ar saviem ekoloģiski tīrajiem un kvalitatīvajiem pārtikas produktiem, kurus viņi paši audzē un kuri ir pieprasīti citu amerikāņu vidū. Interesanta ir arī amišu virtuve. Pagatavosim amišu sīpolu pīrāgu.

Sīpolu pīrāgā nav nekādas asa garšas un sīpolu smaržas, Tam ir pavisam cita garša, nekā mēs iedomājamies sīpolu pīrāgā.
Sīpolu pīrāgam ir nedaudz saldena, karameļu garša ar magoņu akcentiņu un vēl kraukšķīga sviesta mīklas garša. Sīpolu pīrāgs labi iet kopā ar tasi tējas vai baltvīna glāzi.

Šis sīpolu pīrāgs patīkami pārsteigs jūsu draugus, arī tos kuri neēd sīpolus. Tikai iepriekš nesakiet, ka tur ir sīpoli. Tas ir pārbaudīts! Vien sīpolu neēdājs, paprasīja papildporciju un teica, ka esot vienreizējs. Kad uzzināja, ka pīrāgā bija sīpoli, tad gan palika tāds domīgs, par ko visi pārējie ļoti uzjautrinājās. Tā kā, dārgie kāda produkta neēdāji, tas viss jums ir galvā!

Lai garšo amīšu sīpolu pīrāgs un labu apetīti!

Sastāvdaļas

Sīpoli 6-8 lielas galviņas
Sviests 350g
Milti 450g
Olas 3 gab
Krējums
Sāls
Paprikas pulveris
Kukurūzas milti 50 g
Piens
Malti melnie pipari
Cepamais pulveris
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Gatavojam mīklu: nelielos kubiņos sagriežam 300g sviesta. Liekam sviestu virtuves kombainā, pievienojam ēdamkaroti cukura, pustējkaroti sāls, kukurūzas miltus, cepamo pulveri un visu rūpīgi maisām. Liekam klāt 3 olas un turpinām mīklas masu maisīt. Pielejam klāt 180 ml pienu, turpinām maisīt. Veidojas diezgan viskoza mīkla.
2
Sīpolus sagriežam gabaliņos un liekam uz pannas cepties (sautēties) uz nelielas uguns. Klāt pieliekam ēdamkaroti sviesta. Sīpoli ir jācep apmēram 30-40 minūtes, lai tie kļūtu mīksti un karamelizētos. Kad sīpoli sāk apcepties, pielejam klāt nedaudz ūdens.
3
Uz citas pannas izkarsējam 40 gramus magoņu sēklu, karsēšana uzlabos to garšu.
4
Pieliekam magoņu sēklas pie sīpoliem, pievienojam sāli un svaigi maltus melnos piparus.
5
Kad šķidrums ir iztvaikojis, atkal pieliekam klāt nedaudz ūdens, Šādi darām vēl kādas pāris reizes.
6
Traukā ieklājam cepampapīru un izlīdzinām tajā mīklu. To ir labāk darīt ar slapjām rokām, lai mīkla nepieliptu pie tām. Mīklas slānim nevajadzētu būt biezākam par 1,5 cm. Tad mikla var neizcepties.
7
Gatavojam mērci, kuru pārliesim uz sīpoliem: ņemam 200-250 g skāba krējuma, 2 olas, sāli un visu sakuļam. Pielejam klāt 50gramus izkausēta sviesta, sakuļam.
8
Uz mīklas izlīdzinām sīpolu masu.
9
Pārlejam ar mērci un liekam cepties cepeškrāsnī, 180 grādos, 45-50 minūtes.